Loading...

کامپیوتر بخریم یا لپ تاپ ؟

|
کامپیوتر بخریم یا لپ تاپ ؟
کامپیوتر بخریم یا لپ تاپ ؟ ممکنه پیش اومده باشه که یه سیستم نیاز داشته باشید اما ندونید باید کیس بگیرید یا لپ تاپ. انتخاب سختی میشه وقتی ندونید هر کدوم چه قابلیت هایی در اختیارتون قرار میدن. تا انتها با من همراه باشید تا مزایای هر دو رو با هم بررسی کینم.

تصمیم گیری در مورد اینکه لپ تاپ یا کامپیوتر را بخرند، برای بسیاری از کاربرانی که به سیستمی برای انجام کارهای روزمره نیاز دارند کمی گیج کنندست. هنگام تصمیم گیری در مورد خرید لپ تاپ یا کامپیوتر  ، باید معیارهای معدودی را در نظر بگیرید و تعیین کنید که چه چیزی به بهترین وجه نیاز شما را براورده می کند. در زیر جدولی قرار گرفته است که دو نوع سیستم را با یکدیگر مقایسه می کند ،  موارد مثبت و منفی را برای هر یک ارائه می دهد تا به شما در تصمیم گیری خرید آگاهانه تر کمک کند.

جدول مقایسه لپ تاپ و کامپیوتر

لپ تاپ کامپیوتر رو میزی موضوع
لپ تاپ های موجود نسبت به تنوع کامپیوترهای رومیزی ، طیف محدودتری دارند امابا هزینه 1899000 تومان میتوان یک لپ تاپ خریداری کرد که نسبت به یک کامپیوتر رو میزی ارزانتر است. دسترسی به طیف گسترده ای از کامپیوتر های رومیزی با قیمت های مختلف بران کاربران وجود دارد. اما ارزانترین آن قیمتی حدود 3 میلیون تومان دارد که از ارزانترین لپ تاپ گرانتر است. قیمت
لپ تاپ ها به دلیل اندازه کوچک و کم حجم به راحتی قابل حمل هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که از مکانی به مکانی دیگر منتقل شوند ، در کوله پشتی یا کیف حمل لپ تاپ حمل شوند. آنها برای استفاده در محل های مختلف بسیار مناسب هستند. کامپیوترهای رومیزی بزرگ هستند و مانیتور جداگانه ای دارند. این مساله باعث می شود که جابه جایی آنها کار دشواری باشد. در واقع آنها به گونه ای طراحی شده اند که در یک مکان واحد مورد استفاده قرار گیرند و  اصلاً جابجا نشوند. جابجایی و حمل
پردازنده های لپ تاپ تقریباً به خوبی پردازنده های کامپیوترهای رومیزی هستند ، اما در مقایسه با آنها محدود هستند. لپ تاپ های بازی می توانند عملکرد برابر داشته باشند اما قیمت بسیار بالاتری دارند. پردازنده های کامپیوتر رومیزی از نظر اندازه کمی بزرگتر هستند ، و این بدان معنی است که پردازنده های کامپیوتر می توانند از پردازنده های لپ تاپ قدرتمندتر باشند. پردازنده های جدید و پیشرفته در بازار اغلب ابتدا در کامپیوتر های رومیزی استفاده می شوند. پردازنده
لپ تاپ ها برای استفاده آسان ساخته شده اند و نیاز به زمان کمی برای اجرا دارند. آن را از جعبه خارج می کنید ، آن را وصل می کنید و دکمه پاور را فشار می دهید. در عرض چند دقیقه ، لپ تاپ آماده استفاده است. راه اندازی و اسمبل کردن کامپیوتر رومیزی ، یکی از مراحل قبل از استفاده است. با اینکه اتصال همه چیز به هم دشوار نیست ، اما هنوز هم از لپ تاپ دست و پا گیر تر است. سادگی مونتاژ
لپ تاپ های کوچکتر با صفحه نمایش 14 و 15 اینچ دارای صفحه کلیدهای کوچکتر هستند و  پد شماره در سمت راست ندارند. لپ تاپ های بزرگتر با صفحه نمایش 17 اینچی دارای صفحه کلیدهای بزرگتر هستند و ممکن است دارای پد شماره ای باشند ، اما حجیم تر و سنگین تر هستند.
دسک تاپ می تواند از کیبوردهای تمام اندازه ، از جمله پد شماره  استفاده کند. برای استفاده از صفحه کلید هیچ محدودیتی وجود ندارد.
صفحه کلید
از آنجا که قابلیت حمل یک ویژگی مهم در لپ تاپ است ، اندازه صفحه نمایش کوچکتر ضروری است و اندازه صفحه نمایش اغلب بین 10 تا 17 می باشد. با این حال ، یک لپ تاپ هنوز می تواند به صفحه نمایش خارجی متصل شود و از هر اندازه مانیتور ، صفحه یا پروژکتور پشتیبانی کند.
مانیتورهای رومیزی می توانند 19 اینچ یا بزرگتر باشند. حتی ممکن است کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنید ، بنابراین اندازه صفحه نمایش می تواند به اندازه تلویزیون باشد.
اندازه صفحه نمایش
 لپ تاپها نسبت به کامپیوتر برق کمتری استفاده می کنند. اجزای کوچکتر بدان معنی است که قدرت کمتری برای کارآیی آنها لازم است. لپ تاپ ها نیز دارای باتری هستند ، بنابراین نوسانات برق و قطع برق به سندهایی که روی آنها کارشده آسیب نمیزد. باتری در هنگام نوسان یا خاموش شدن فوراً وارد عمل می شود.
کامپیوترهای رومیزی از برق بیشتری نسبت به لپ تاپ استفاده می کنند. آنها باید یک منبع تغذیه با ولتاژ بالاتر ، چندین مؤلفه داخل کامپیوتر و یک مانیتور را تغذیه کنند. در صورت نوسان یا خاموش شدن برق ، هرگونه سندی که روی آن کار شده و ذخیره نشده باشد ، از بین می رود. مصرف برق
رم و هارد لپ تاپ تنها مؤلفه هایی هستند که می توان آنها را به روز کرد. اجزای دیگر داخلی هستند و قابل جدا شدن نیستند و یا لپ تاپ به گونه ای طراحی نشده است که بتوان آن اجزا را به روز کرد. برای به روز رسانی اجزا یک لپ تاپ ( به جز رم و هارد) باید یک لپ تاپ جدید خرید.
اکثر مؤلفه های یک کامپیوتر رومیزی به راحتی قابل جابجایی هستند که باعث می شود آنها به راحتی قابل تعویض هستند. از طرفی چون کامپیوترهای رومیزی معمولاً بسیار بزرگتر هستند ، هنگام  هر نوع ارتقاء ، کار با آنها راحت تر است. قابلیت ارتقا
فضای فیزیکی در لپ تاپ محدود است ، و همین محدودیت می تواند قابلیت های گرافیکی را محدود کند. در حالی که لپ تاپ های سطح بالاتر می توانند از گرافیک های متوسط برای بازی و برنامه های مبتنی بر CAD بهتر استفاده کنند ، کاهش گرما با توجه به فضای موجود در مورد لپ تاپ محدود است. توان مصرف برق نیز محدود است که امکان استفاده از کارتهای گرافیکی با عملکرد بالاتر نمی دهد.
کامپیوتر رومیزی قادر به استفاده از کارتهای گرافیکی با قدرت بالا است که نیاز به انرژی بیشتری دارند و نیاز به کاهش / دفع حرارت بهتر دارند. تقریباً در هر کامپیوتر رومیزی،امکان استفاده همزمان دو یا چند کارت گرافیک وجود دارد. بنابراین ، آنها همیشه عملکرد بهتری برای بازی دارند.
بازی
برای اکثر کاربران ، باز کردن لپ تاپ برای تعمیر یک مشکل تلقی می شود و پیدا کردن یک قطعه برای تعویض اغلب نیاز به تماس با سازنده رایانه یا سفارش از سایت آنلاین دیگر دارد. تعمیر کامپیوتر رو میزی بسیار آسانتر است زیرا بسیاری از سخت افزارها را می توان به راحتی از قفسه هر فروشگاه سخت افزار کامپیوتر خریداری کرد. تعمیر

در پایان ، تصمیم نهایی برای انتخاب بین لپ تاپ یا کامپیوتر ، به نیاز شما بستگی دارد. اگرچه جدول بالا ممکن است باعث شود به نظر برسد که کامپیوترهای رومیزی بهترین گزینه هستند ، اما در صورت نیاز به قابلیت حمل ، لپ تاپ بهترین گزینه است. محدودیت هایی برای در نظر گرفتن وجود دارد ، اما آنها برای اکثر کاربران خیلی قابل توجه نیستند.

با این حال ، اگر شما می خواهید بیشترین بازدهی را داشته باشید و قابلیت حمل آن ضروری نیست ، احتمالاً یک کامپیوتر رو میزی بهترین انتخاب است. کامپیوترهای رو میزی گزینه های بهینه برای بازی های فشرده گرافیکی ، استفاده از برنامه های CAD و برای کسانی که ترجیح می دهند گزینه به روزرسانی راحت تری داشته باشند. با این حال ، آنها برای کاربران اصلی کامپیوتر که فقط به ایمیل و دسترسی به اینترنت نیاز دارند کاملاً مناسب نیستند.

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برگشت به بالا